Kontaktmøte foresatte Vg2

12
sep.
Fra kl: 18:30  - 20:00
Legg til i kalender

Invitasjon kommer i ranselpost, på e-post fra kontaktlærer og ligger her

Kontaktmøte for foresatte på VG2

 

Bleiker videregående skole inviterer foresatte til elever i Vg2 til møte i auditoriet

torsdag 12.september 2019 kl. 18.30 – 20.00

Vi er godt i gang med skoleåret – og elevene har fått anledning til å bli kjent med sine klassekamerater, møte faglærere og bli kjent med Bleiker videregående skole.

For elevene på Vg2 begynner også prosessene med å skaffe seg læreplass fra neste sommer.

Nå er det deres tur.

 

Program:

Kl. 18.30 Felles informasjon i auditoriet ved rektor, skolens ledelse og elevtjenesten 

Kl. 19.15 – 20.00 - Klassevise møter med kontaktlærer

Vi håper flest mulig av de foresatte har anledning til å møte, da det er av stor verdi for alle parter å utvikle gode relasjoner for å få til et godt samarbeid rundt den enkelte elev. 

Dette skoleåret har videregående skoler i Akershus startet opp med et nytt skoleadministrativt system, Visma InSchool, hvor foresatte til elever under 18 år vil få tilgang til å logge seg inn for å se elevens timeplan, tilstedeværelse og halvårsvurderinger med mer. Pålogging til InScool er via «MinID», som krever registrering av fødselsnummer på skolen.

Registering og håndtering av personnummer er sensitiv informasjon, slik at dette blir registrert i InSchool på kontaktmøte av kontaktlærer. Ta gjerne med personnummer for andre foresatte, om ikke begge kan møte. Kan dere ikke stille på kontaktmøte, avtal med kontaktlærer på e-post om dere ønsker tilgang (anbefales). For mer informasjon se vedlagt brev eller hjemmesidene til Bleiker vgs.

Vennligst send svar til kontaktlærer på e-post senest mandag 9. september med navn på elev, og om du eller dere kommer på kontaktmøte eller ikke har anledning

Kontaktlærere Vg2 

2AUA

Aso Karim aso.karim@bleiker.vgs.no
2BUA Linda Ovland linda.ovland@bleiker.vgs.no
2ELA Peter Andersson-Ulseth Peter.Andersson-Ulseth@bleiker.vgs.no
2ELB Tom Stabell tom.stabell@bleiker.vgs.no
2HEA Azadeh Gasabei azadeh.gasabei@bleiker.vgs.no
2HEB Kjersti Aas Kostveit Kjersti.Aas.Kostveit@bleiker.vgs.no
2ISA Vidar Bergly vidar.bergly@bleiker.vgs.no
2ISB Geir Hilmersen

geir.hilmersen@bleiker.vgs.no

2KJA Rolf Berg rolf.berg@bleiker.vgs.no
2MPA Knut Ivar Andersen knut.ivar.andersen@bleiker.vgs.no
2SSA Marica Rastad Marica.Rastad@bleiker.vgs.no
2SSY Anne Kristin Ulleland Anne.Kristin.Ulleland@bleiker.vgs.no